W ciągu ostatnich 20 lat komputery zrewolucjonizowały świadczenie usług prawnych. Rewolucja obejmuje nie tylko zasięganie informacji o prawie przez obywateli, ale i przez profesjonalistów tj. adwokatów, radców prawnych, sędziów, prokuratorów, komorników czy syndyków. Dlatego tak trudno absolwentom prawa w dzisiejszym świecie wyobrazić sobie funkcjonowanie na rynku usług prawnych, bez wsparcia systemu informacji prawnej. Digitalizacja informacji prawnej umożliwia szerszy, ale i szybszy do niej dostęp.

Obecnie badania nad cyfrową informacją prawną po rozpropagowaniu technologii sieci semantycznej wkraczają w nowy wymiar dzięki algorytmom sztucznej inteligencji. Konstruowane są zaawansowane systemy argumentacyjne oraz technologii DEEP Q&A, której przykładem jest system IBM Watson.

Rozwój nowych algorytmów sztucznej inteligencji zastosowanych w usługach prawnych doprowadzi nie tylko do odciążenia profesjonalistów działających w sektorach związanych z usługami prawnymi i biznesowymi, ale i doprowadzi do usprawnienia usługi prawnej i obniżenia jej kosztów. W okresie długofalowym zawody prawnicze w obecnym kształcie prawdopodobnie w znacznym stopniu znikną z rynku.

Ponadto podstawowe zaoferowanie zestandaryzowanych wzorów dokumentów prawnych i pism (w tym w upadłości), odniesie sukces komercyjny jako usługa nie tylko utowarowiona, ale i niezbędna, potrzebna w dobie dzisiejszej cyfryzacji usług prawnych.

Dlatego rozwijamy technologie sztucznej inteligencji w usługach prawnych i tworzymy w tym zakresie aplikacje.

ICTA CONSULTING

ul. Nowy Świat 7

00-496 Warszawa

 

tel. +48 69140311

email: icta@icta.pl587191

Get Social

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey LinkedIn Icon

Polityka prywatności

© 2020 ICTA